חיסכון – למה חשוב לחסוך ומה צריך לבדוק לפני שפותחים תוכנית חיסכון

חיסכון

בימים שבשגרה, ימים בהם אנו עובדים, מתפרנסים ונהנים ממשכורת סדירה, אנחנו לא מטרידים את עצמנו יותר מדי במחשבות מה יקרה אם ואילו. אנחנו לא נוטים לדמיין שיום אחד נידרש לבצע הוצאה כספית משמעותית שלא נוכל לעמוד בה עם תנאי המשכורת שלנו או שיום אחד לא נהנה עוד ממשכורת סדירה.

זה טבעי, שכן בימים טובים אנחנו בטוחים שהטוב יימשך בלי הפסקה וקשה לנו או שאנחנו לא רוצים להאמין שיום אחד זה עלול להיגמר. אך אנשים בוגרים וחכמים צריכים לפעול כך, בהיבטים רבים של החיים. בוודאי בהיבט הכספי.

הדרך להתכונן למצב כזה, היא באמצעות תוכנית חיסכון. כלי כלכלי חשוב, בין אם אנחנו צעירים או מבוגרים, רווקים או בעלי משפחה, ובין אם מדובר על חיינו הפרטיים או על העסק שלנו. דרך חיסכון אנחנו יכולים להתכונן למה שנהוג לקרוא "ימים גשומים", ימים בהם אנחנו מתמודדים עם הוצאות כלכליות לא צפויות או אפילו רגילות, בזמן שאין לנו משכורת סדירה.

למה חשוב לחסוך ואיך עושים את זה?

הרעיון של תוכנית חיסכון מזכיר מאוד את הרעיון של פוליסות ביטוח. אם במקרה של ביטוח, אנחנו משלמים פרמיה בשביל שיום אחד נוכל להשתמש בפוליסה וליהנות מכיסויים שחברת הביטוח ספקת לנו, אזי שבמקרה של חיסכון, אנחנו מפקידים כסף בשביל שיום יבוא, נוכל לפתוח את התוכנית ולהשתמש בה.

תוכנית חיסכון יכולה להתבסס על הפקדה חודשית או הפקדה חד פעמית, על פי סכומים שנקבעו מראש בהתאם לתוכנית. אנחנו יכולים למשוך את הכסף בנקודות יציאה שונות או בסיומה של התוכנית, על פי טווח הזמן שנקבע לה. היתרון של תוכנית חיסכון הוא שאנחנו יכולים לצבור ריביות אשר מגדילות את הסכום הכללי של התוכנית.

למה חשוב לבדוק איזו תוכנית אנחנו פותחים?

לפני שנסביר מדוע עלינו לבדוק תוכניות חיסכון לפני שבוחרים אחת כזו, חשוב להבהיר שלוש נקודות:

ראשית, אנחנו יכולים לפתוח תוכניות חיסכון גם לא דרך חשבון הבנק שלנו. למשל, דרך חברות אשראי איתן אנחנו עובדים.

שנית, אנחנו יכולים לפתוח יותר מתוכנית אחת. אנחנו יכולים לייצר כך תוכניות לנו ולילדים שלנו.

שלישית, תוכנית חיסכון תמיד עדיפה על פני שימוש בעו"ש כחיסכון, מאחר ושם הכסף בדרך כלל "יאכל" על ידי הוצאות שונות, בעוד שהכסף בחסכון נשמר.

לפני שאנחנו פותחים תוכנית חיסכון, עלינו לבדוק מספר דברים. בראש ובראשונה, לכמה זמן התוכנית תקפה והאם ניתן להאריך אותה בסיום כל תקופה. לאחר מכן עלינו לבדוק מה הריביות שהתוכנית מציעה לנו ועד כמה הן משמעותיות, ולסיום מה סכום ההפקדה שנידרש להפקיד והאם מדובר בהפקדה חד פעמית או חודשית קבועה. כמו כן, עלינו לבדוק, מתי נוכל להוציא את הכסף והאם יש לנו אפשרות לעשות זאת בנקודות יציאה שונות או רק פעם אחת.

חיסכון

שתפו פוסט זה
שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email

תוכן עניינים

קיר בלונים
בלוג

הסבר מקיף: מהם בלונים לאירועים?

קיר בלונים הוא דרך יצירתית ומושכת את העין לקשט כל חלל אירוע. על ידי שימוש במגוון צבעים, צורות וגדלים, קיר בלון יכול לשמש רקע מדהים לתמונות, מצגות או בידור.

ילד רובה מים
בלוג

ביקורת אירוע תג מים בטעם של שפריץ

מחפשים דרך מהנה ומרגשת לתבל את האירוע הבא שלכם? אל תחפש יותר מתג מים! תג מים היא הפעילות המושלמת למסיבות יום הולדת, אירועי גיבוש צוות או סתם יום כיף עם חברים. שחקנים יכולים לרוץ, להתחמק ולהתיז את דרכם לניצחון במשחק המרתק הזה המשלב את ההתרגשות של תג עם הקרירות המרעננת של המים.

dj wedding
בלוג

בחירת הדייגי המושלם לחתונה שלכם טיפים מדוייקים

חתונות דייג'י הן חגיגה מסורתית בישראל, בה מתכנסים צעירים לחגוג את איחוד שני אנשים. זהו אירוע משמח מלא בריקודים, מוזיקה וצחוק. אחד המרכיבים המרכזיים בחתונה של דייגי הוא הדייגי, שאחראי על הובלת החגיגות ושמירה על המסיבה.

התקשרו עכשיו